Čiapka je dôležitá nie len pre hlavu

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Ak sa v chladných dňoch nechránime pokrývkou hlavy, organizmus vynakladá energiu predovšetkým na jej ohriatie. Začne chrániť mozog pred prechladnutím. Táto vynaložená energia má však svoje zápory, pretože neskôr bude chýbať iným častiam tela, ako sú napríklad ruky či nohy.Najviac tepla z tela uniká cez hlavu. Ochrana hlavy je dôležitá aj dospelých, no obzvlášť u detí. Teplá čiapka sa postará o to, aby nemrzla detská hlavička, ale ani nožičky.

Koľko čiapok potrebujú deti? 

Je vhodné, aby vaša ratolesť mala aspoň dve čiapky – jednu tenšiu na prechodné jarné a jesenné obdobie a druhú teplejšiu na zimu. Hlavné je, aby cez čapicu neprefukovalo a aby sa nevyzliekala.

Rozkošná čiapka s brmbolcami

Čiapka s brmbolcami pôsobí naozaj roztomilo a detsky. Pristane rovnako dievčatám i chlapcom. Jej výhodou je aj to, že ju môžete zladiť s akýmkoľvek oblečením.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Detská pokrývka hlavy s uškami

Čiapočky s uškami sú v súčasnosti vo veľkej obľube. Často sú na nich zobrazené aj mačacie úsmevy, ktoré podčiarknu celkový príjemný a veselý dojem. Na trhu sú vyrábané vo všetkých možných farbách.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Chráňte hlavu aj na jeseň

Pravdou je, že počas jesenných mesiacov nie je až tak chladno ako v zime. To však neznamená, že na ochranu detskej hlavičky treba zabúdať. Na jeseň voľte tenšie čiapky. Nebojte, aj v tomto ročnom období si môžete vyberať z bohatej ponuky.

Šikovná šatka

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale aj šatka dokáže zahriať. Neobľubujú ju len mamičky, ktoré majú staršie deti. Jej noseniu sa tešia aj bábätká. Perfektne ochráni krk Vášho dieťatka pred studeným vetrom.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Výber veľkosti je dôležitý

Väčšina e-shopov má k dispozícii tabuľku veľkostí. Napriek tomu je však vhodné pred nákupom odmerať hlavičku zo šikma – cez čelo a zátylok. Potom porovnajte nameraný obvod s tabuľkou veľkostí. V prípade, že budú rovnaké, kúpte čiapku, ktorá zodpovedá meranému obvodu.

Pri kupovaní detskej čiapky pre akékoľvek ročné obdobie je potrebné dať si záležať. Kvôli zlému výberu čiapka neraz padá do očí či vylieza hore. Pre tieto dôvody drobci často čiapku zavrhnú. Starším deťom môžete dovoliť, aby si motív či farbu vybrali sami. Vy však dbajte na to, aby pokrývka hlavy spĺňala všetky pravidlá.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pozrieť našu ponuku

 

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Ako rodič práve riešite dilemu. Nechcete nič zanedbať, ale zároveň nechcete svoje dieťa trápiť už odmalička ,,chodením po lekároch”. Áno, tento pocit pozná aj mnoho iných rodičov.

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Všetci sme sa nečakane ocitli v situácii, kedy sme nútení viac času ako sme boli zvyknutí, tráviť doma. Už niektorí dospelí majú problém vydržať doma sami so sebou, no o to horšie je to v domácnosti s malými deťmi. O to viac, ak s nimi musíte väčšinu času tráviť v byte. Viete, ako ich zabaviť tak, aby vám všetkým v tomto novom, pre rodiny náročnom období “nenarástli rohy”?

Čítať viac