Zdravá, kvalitná a cenovo dostupná obuv pre malých drobcov – capačky

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Jednou z vecí, ktoré určite riešia všetky mamičky u svojich najmenších, je výber správnej obuvi. Medzi rodičmi je počuť mnohé názory, odporúčania Vám dajú aj ortopédi, ktorých teórie sa tiež niekedy rozchádzajú. Napriek odlišným pohľadom, v dnešnej dobe idú čoraz viac do popredia tzv. capačky. Chcete poznať ich výhody? Čítajte teda ďalej.Výhody capačiek

Je potrebné uznať, že capačky sú veľmi dobrým a krásnym módnym doplnkom, to však určite nie je ich jediným a najdôležitejším pozitívom.  Ich nosenie má opodstatnenie aj pre vývoj zdravého chodidla. Pri bežnej chôdzi či  behaní najmenších ratolestí naboso sú svaly v neustálej pohotovosti. Malé nerovnosti povrchu pozitívne stimulujú vývin nožičky a vo veľkej miere znižujú výskyt plochých chodidiel a chýb vo vývoji nôh v dospelom veku. Preto, aby mali vaše deti zdravé chodidlá, nepotrebujú, aby mali na sebe v najmladšom období veku vždy topánky. No na druhej strane, rodičia zvyknú mať obavy z chôdze na boso kvôli poraneniu či nachladeniu. Nami ponúkané capačky sú teda dobrou alternatívou. Capačky s mäkkou podrážkou sa totiž najviac približujú spomínanej chôdzi naboso. Poddajná podrážka podporuje rozvoj koordinačných schopností a prirodzená masáž podstatných reflexných zón prospieva celému telu. Prvá skúsenosť pre Vaše deti je obzvlášť dôležitá pre ich fyzický rozvoj.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Komu nasadiť na nôžky capačky?

  • batoľatám, ktoré s chôdzou práve začínajú, nožička sa im vyvíja
  • batoľatám, ktoré stále viac lozia ako chodia. Pre nich majú čoraz viac populárnejšie capačky obrovský prínos v tom, že pri lození nebránia prirodzenému pohybu nožičiek, teda nespôsobujú vytáčanie chodidiel ako bežné topánočky, okrem toho ochraňujú nožičky pred chladom
  • deťom v materských a základných školách mladšieho veku.

Mnohé ste sa už určite stretli s tým, že klasické papučky si deti vyzúvali, strácali a následne hľadali. Aj pre deti, ktoré domácu obuv nemajú v láske, sú capačky vhodné, keďže ich najmenší takmer necítia, nebránia im v pohybe a nemajú potrebu si ich neustále vyzúvať

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Z pestrej ponuky si môžete vybrať v našom eshope www.botis.sk . Okrem iných kvalitných produktov máme vlastnú sekciu obuv pre chlapcov a taktiež poskytujeme aj obuv pre dievčatá.

Čo si všímať pri nakupovaní capačiek?

Odborníci odporúčajú pri nakupovaní všímať si nielen vzhľad, no najmä kvalitu. a uprednostňovať prírodné materiály, pretože v capačkách, ktoré sú vyrobené z umelých materiálov, bude chodilo uzavreté, spotené a veľmi ľahko môžu vzniknúť plesne. Capačky sú na hornej časti opatrené gumičkou alebo suchým zipsom, ktoré ich fixujú na mieste a zároveň dieťa vôbec netlačia. Ak máte záujem vášmu drobcovi uľahčiť rozpoznanie pravej a ľavej nohy, existujú tiež modely opatrené dvoma rôznymi obrázkami, ktoré sú určené na ľahšie zapamätanie si.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Prečo capačky od Botis?

Okrem kvality, výhodných cien ponúkame aj ďalšie skvelé výhody, ako napríklad pri nákupe nad 25 Eur poštovné zadarmo, záruku 24 mesiacov či odoslanie do 24 hodín. Našu kompletnú ponuku nájdete na www.botis.sk/obchod.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

 

Pozrieť našu ponuku

 

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Sychravé jesenné počasie so sebou prináša množstvo nepríjemných ochorení, ktoré sú následkom oslabeného imunitného systému. Ak sa chcete spolu so svojim dieťatkom chorobe vyhnúť a pracovať na posilnení jeho i svojej imunity, mali by ste konzumovať potraviny s vysokým obsahom antioxidantov.

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Detské oslavy sú veľmi dôležitou súčasťou života našich detí. Sú to nezabudnuteľné okamihy, kedy si uvedomujeme, že sú opäť o rok staršie a samostatnejšie. Ako pripraviť detskú oslavu tak, aby ste na nič nezabudli, a aby všetko dobre dopadlo?

Čítať viac