Ako obliecť bábätko v zime?

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Čerstvý vzduch prospieva dospelým, ale i malým deťom. Bábätkám sa potom lepšie spinká a majú aj väčšiu chuť do jedla. Preto odborníci odporúčajú časté prechádzky. Lámete si hlavu nad tým, že sa Vaše dieťatko narodilo v zime a vonku sú mínusové teploty? Potom musíte oveľa viac dbať na vhodné obliekanie. S našimi tipmi to ale hravo zvládneteMýtus o jednu vrstvu naviac?

Čo presne znamená, že bábätko má mať na sebe o jednu vrstvu viac ako mamička? Tú jednu vrstvu má predstavovať deka alebo zavinovačka, do ktorej bábätko zababušíte a vďaka tomu ho udržíte v teple. Ako vonkajšiu ochranu využite napríklad fusak.

Studené a ruky a nožičky nemusia byť problém

V chladných dňoch je nevyhnutné myslieť aj na ochranu končatín dieťatka. Rukavičky obliekajte ešte pred tým, než bábätku dáte kabátik, lepšie tak drží na ručičke a chlad sa nemá kadiaľ dostať pod ne. Chrániť však treba aj nožičky bábätiek, tie majú zo začiatku tiež problémy s dokrvením. Ponožky teda vyberajte starostlivo. Nezabúdajte ani na vhodnú obuv. Pre najmenších sa aj v zimných dňoch odporúčajú tzv. capačky. Najvhodnejšie sú zateplené a vysoké. Mäkké vnútro vynikajúco udrží nožičky dieťatka v teple. Tieto capačky sú ideálnou voľbou na jesenné a zimné dni. Ich ďalšou prednosťou je, že sa dajú ľahko ošetriť. Nečistoty sa dajú jemne zotrieť navlhčenou hubkou.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Ako ochrániť detský krk v chladných dňoch

Krk bábätka je príliš krátky, preto by ste šálom veľa nevyriešili. K dispozícii sú však šatky na krk, ktoré zahrejú. Pre malé dieťatko sa odporúča jednovrstvová šatka z hrejivého materiálu. Dávajte však pozor na to, aby ste vybrali takú, ktorá nebude vašu ratolesť tlačiť ani škrtiť.

Najdôležitejšia je hlavička

V žiadnej detskej zimnej výbave nesmie chýbať čiapka. Najviac tepla totiž uniká práve cez hlavu. Na chladné dni vyberte čiapku z hrejivého materiálu. Vystačíte si s jednovrstvovou pokrývkou hlavy a druhú vrstvu vytvoríte kapucňou. Bavlna je najlepší materiál, aký si môžete zvoliť. V súčasnosti je na trhu veľký výber čiapok v akýchkoľvek farbách i motívoch. Ako vybrať správnu detskú čiapku sa dozviete v tomto článku.

Pár tipov na záver

Kapucne majú dve výhody. Prvou z nich je, že hrejú i zozadu na krku a bábätko tak nemusí mať huňatú čiapočku, pretože teplo doplní práve kapucňa. Tá však musí mať prepracovaný strih, aby dobre priliehala k hlavičke, no zároveň nebola veľmi tesná. V prípade, že využijete overal, zvoľte taký, ktorý sa dá kompletne rozopnúť. Bábätko len položíte a overal zapínate cez neho. Je to oveľa jednoduchšie ako strkať nožičky bábätka do nohavíc. Vyskúšajte naše tipy a obliekanie aj v chladných dňoch bude hračka 😉

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pozrieť našu ponuku

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Všetci sme sa nečakane ocitli v situácii, kedy sme nútení viac času ako sme boli zvyknutí, tráviť doma. Už niektorí dospelí majú problém vydržať doma sami so sebou, no o to horšie je to v domácnosti s malými deťmi. O to viac, ak s nimi musíte väčšinu času tráviť v byte. Viete, ako ich zabaviť tak, aby vám všetkým v tomto novom, pre rodiny náročnom období ,,nenarástli rohy”?

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Hrajú sa Vaše deti rady s legom a už Vás nebaví neustále zbieranie drobných častí zo zeme? Inšpirujte sa jednoduchým návodom na výrobu stolíka na lego s úložným boxom. Výroba Vám nezaberie viac ako 15 minút.

Čítať viac