Rady ako vybrať správnu detskú čiapku

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Rodičov neraz trápi otázka, ako vybrať správnu veľkosť čiapočky pre svoje deti. Veľa vám napovie tabuľka, ktorá určite nechýba v žiadnom e-shope. Mnohí ste sa však už určite stretli s tým, že máte doma detské čiapky rôznych veľkostí a obe sedia. Pri ďalšom nákupe teda neviete, akú veľkosť zvoliť. Radi vám poradíme.Ako zmerať obvod hlavičky

Hlavičku merajte mierne zošikma – cez čelo a zátylok. Približne tam, kde bude mať čiapka okraj.

Poraďte si s obvodom na hrane veľkostí

Ak budete vyberať novú detskú čiapku, porovnajte nameraný obvod s tabuľkou veľkostí. Ak budú rovnaké, vezmite čiapočku, ktorá zodpovedá meranému obvodu. Ak nie, už sa nemusíte báť väčšej veľkosti.

Ako rýchlo rastie hlavička

Počas prvého roka života dieťatka rastie hlava naozaj veľmi rýchlo. Neuveríte, ale pokojne vyrastie aj o štyri veľkosti. Neskôr sa rast spomaľuje a veľkosti 4 -7 môžu deťom vždy rok, dva i tri vydržať.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Musí byť prvá veľkosť detskej čiapky nula?

Veľkosť nula sa odporúča nedonoseným deťom alebo ako „pôrodnicová“ čiapočka. Bábätku vydrží na približne dva týždne po narodení (u nedonosených bábätiek dlhšie). Možno sa vám to nezdá, ale čiapku tejto veľkosti naozaj oceníte. Dobre padnúca detská čiapka je na začiatok života pre bábätko nevyhnutná. Stačí, ak kúpite jednu bavlnenú v jednoduchom strihu. V zime vám poslúži ako spodná čiapka pod kapucňu.

Ako je možné, že niektorá čiapočka vydrží dlhšie?

Dojčenské čapice s uškami majú výhodu, že utiahnutím alebo povolením ušiek môžete regulovať celkovú veľkosť. Pokiaľ má čiapka navyše šnúrky, nelezie hore, ani v prípade, že je už menšia, ako by mala byť, je to dobrá voľba.

Jednovrstvové čiapočky bez lemu a obruby. Ich materiál sa dokáže prispôsobovať rastúcej hlavičke. Čiapočky trpasličieho strihu sú dostatočne priestranné aj na hĺbku a vďaka tomu nebudú vychádzať nahor.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Aký materiál je vhodný

Najvhodnejšia je bavlna či biobavlna. Tieto materiály sú veľmi príjemné a priedušné.

Detské čiapky podľa ročných období

Na jar kúpte jednu bavlnenú čiapku, nezabudnite však aj na štýlovú so šiltom. V zime zvoľte mäkkú fleecovú a vlnenú. Pre najmenších má čiapka veľký význam. Podľa niektorých štúdií uniká z hlavy až tretina telesného tepla. Je to viac ako u dospelých ľudí, pretože dieťa má väčšiu hlavu v pomere k telu.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pri výbere detskej čiapky si dajte skutočné záležať. S čapicou, ktorá nesedí dobre na hlave, je veľa nepríjemností. Môže sa napríklad otáčať, padať do očí alebo vyliezať hore. To môžu byť dôvody, prečo váš drobec čiapku zavrhne. Pri výbere sa skúste inšpirovať na našom eshope.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pozrieť našu ponuku

 

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Ako rodič práve riešite dilemu. Nechcete nič zanedbať, ale zároveň nechcete svoje dieťa trápiť už odmalička ,,chodením po lekároch”. Áno, tento pocit pozná aj mnoho iných rodičov.

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Ak sa v chladných dňoch nechránime pokrývkou hlavy, organizmus vynakladá energiu predovšetkým na jej ohriatie. Začne chrániť mozog pred prechladnutím. Táto vynaložená energia má však svoje zápory, pretože neskôr bude chýbať iným častiam tela, ako sú napríklad ruky či nohy.

Čítať viac