Capačky a barefoot topánočky

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Mnohí o tom možno neviete, ale pri malých bábätkách si vôbec nemusíte robiť starosti s nakupovaním topánočiek, pretože najmenší ich nepotrebujú a ani im neprospievajú. Stačia im ponožky a v chladnom počasí capačky. Dôležité je obuť nožičku do mäkkého a teplého materiálu. Dbajte na to, aby vaše ratolesti mohli s chodidlami hýbať, ohýbať prstíky a podobne.Kedy začať s capačkami?

Raz ale príde moment, keď sa vaše dieťatko postaví na nožičky. A vtedy začnete rozmýšľať, čo nakúpiť na chodenie. Najvhodnejšie je nechať ho na boso. Niekedy to však nie je možné, napríklad kvôli studenej podlahe alebo zo strachu, že sa poraní. V takomto prípade voľte capačky, ktoré detské nožičky udržia v teple. Chodilo sa v nich nepotí a sú veľmi pohodlné.

Čo hovoríte na Barefoot?

V súčasnosti je prirodzené nosiť topánky, avšak mnohí zastávajú doma chôdzu na boso. Do povedomia sa čoraz viac dostáva tento štýl a taktiež barefoot obuv. O informácie sa často zaujímajú práve mamičky, ktoré sa snažia svojim deťom dopriať čo najlepšie prvé topánky a taktiež im nie sú ľahostajné začínajú problémy chodidiel, ako napríklad plochá noha.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

 

Aké sú výhody barefoot obuvi?

Tento typ topánok umožňuje nohám fungovať a pracovať tak, ako nám je od prírody dané. Nohu tesne neobopínajú, ale poskytujú jej voľný priestor vpredu aj po bokoch. Tak môžu byť pri chôdzi či behu zapájané všetky svaly. Vďaka tomu sa svalstvo posilňuje, noha sa vyvíja správne a predchádza sa deformitám.

Chodenie na boso dokáže odbúrať stres a napätie. Barefoot topánky nijako nezaťažujú nohu, ani neobmedzujú chodidlo. Ich ohybná a flexibilná podrážka umožňuje nohám kontakt s povrchom, na ktorom stojíte a kráčate.

Tento typ obuvi vám zabezpečí aj lepšiu rovnováhu. Vedeli ste o tom, že na chodidlách máme viac nervových zakončení, než inde na tele? Keď kráčame v barefoot topánkach, mozog je viac stimulovaný a dáva nám viac informácií. V bežnej obuvi necítime do detailu povrch, po ktorom kráčame, a tak sa často stáva, že zakopneme, šmykneme sa či spadneme. Pri chôdzi na boso však mozog vysiela viac signálov ako obrannú reakciu a varovanie pred možným pádom či ublížením si. Výsledkom používania barefoot topánok je teda aj zlepšenie rovnováhy.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Čo vám teda umožnia capačky?

Capačky sú sú veľmi dobrým a výhodným kompromisom, pretože bábätko s primerane chránenou nožičkou nestráca kontakt s povrchom, po ktorom chodí. Samozrejme, využijete ich iba v známom a bezpečnom prostredí, no pri oveľa nižšej cene poskytnú mnohé z výhod barefoot obuvi. No a nevyberte si z tých krásnych designov, čo máme v ponuke.

Bazárom sa vyhnite

Nôžky našich detí sú krátko po narodení aktívne a najmä veľmi citlivé, predovšetkým na dotyk. Fungujú ako jedna z brán do nervového systému. Aj preto rozhodne neodporúčame kupovať capačky z „bazáru“. Každé dieťa má inú nohu a pokiaľ je vyšliapaná podľa tvaru cudzieho dieťaťa, capačka ho môže v niektorých miestach tlačiť. Prípadne sa mu môže nožička nezdravo tvarovať podľa otlakov v stielke.

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie a my budem iba radi, ak vám pri rozhodovaní pomôže aj naša, popri barefoot veľmi výhodná, ponuka detských capačiek.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pozrieť našu ponuku

 

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Sychravé jesenné počasie so sebou prináša množstvo nepríjemných ochorení, ktoré sú následkom oslabeného imunitného systému. Ak sa chcete spolu so svojim dieťatkom chorobe vyhnúť a pracovať na posilnení jeho i svojej imunity, mali by ste konzumovať potraviny s vysokým obsahom antioxidantov.

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Detské oslavy sú veľmi dôležitou súčasťou života našich detí. Sú to nezabudnuteľné okamihy, kedy si uvedomujeme, že sú opäť o rok staršie a samostatnejšie. Ako pripraviť detskú oslavu tak, aby ste na nič nezabudli, a aby všetko dobre dopadlo?

Čítať viac