Posilnite imunitu svojho dieťatka konzumáciou správnych potravín

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Sychravé jesenné počasie so sebou prináša množstvo nepríjemných ochorení, ktoré sú následkom oslabeného imunitného systému. Ak sa chcete spolu so svojim dieťatkom chorobe vyhnúť a pracovať na posilnení jeho i svojej imunity, mali by ste konzumovať potraviny s vysokým obsahom antioxidantov.Antioxidanty sú látky, ktoré sú schopné v organizme kompenzovať škodlivé účinky prebiehajúcich oxidačných procesov. Antioxidant môže byť buď výživná látka (vitamín, minerálna látka) alebo enzým (bielkoviny v organizme, ktoré pomáhajú pri chemických reakciách). Antioxidanty hrajú kľúčovú úlohu pri prevencii vzniku niektorých chronických ochorení, ako sú napríklad rakovina, srdcové choroby, mŕtvica, Alzheimerova choroba alebo šedý zákal.

Cesnak čistí krv a zlepšuje trávenie

Toto prírodné antibiotikum posilňuje imunitný systém a pôsobí protizápalovo. Obsahuje tiež vitamíny a minerály (vitamín B1, B6, C, mangán, vápnik, meď a selén). Pre jeho špecifickú chuť a silný zápach bude možno ťažšie vaše dieťatko presvedčiť, aby cesnak konzumovalo. Ak ho však skúsite pretlačený zmiešať s medom a dať mu ho na lyžičke, mohlo by to fungovať.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Med očisťuje telo od toxínov

Je to silné antiseptikum, ktoré pomáha predchádzať rôznym ochoreniam tráviaceho traktu. Dieťatku ho pokojne dajte do čaju alebo mu ním oslaďte obyčajný biely jogurt a dostane tak zdravú desiatu.

Arónia je jedným z najzdravších ovocí sveta

Arónia, u nás známa aj ako jarabina čierna je doslova vitamínová bomba. Jej silné antioxidačné vlastnosti nemiznú ani po spracovaní. Ak ju teda nezoženiete čerstvú,  pokojne ju môžete dieťatku dať vo forme ovocnej šťavy alebo džemu. Je prevenciou rôznych chorôb, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu C.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Špenát zabezpečuje kvalitný spánok

Možno je to medzi deťmi trochu menej obľúbená zelenina, ale za to veľmi výživná a zdravá. Špenát zabezpečuje optimálne fungovanie dôležitých orgánov a navyše obsahuje aj vitamín C, ktorý posilňuje imunitu.

Zázvor pomáha bojovať proti infekciám

Zázvor patrí medzi najzdravšie a najchutnejšie koreniny sveta. Obsahuje látku gingerol, ktorá má silné protizápalové a antioxidačné účinky. Stačí, ak ho nastrúhate dieťatku do čaju a zmierni sa jeho bolesť hrdla.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Hrajú sa Vaše deti rady s legom a už Vás nebaví neustále zbieranie drobných častí zo zeme? Inšpirujte sa jednoduchým návodom na výrobu stolíka na lego s úložným boxom. Výroba Vám nezaberie viac ako 15 minút.

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Detské oslavy sú veľmi dôležitou súčasťou života našich detí. Sú to nezabudnuteľné okamihy, kedy si uvedomujeme, že sú opäť o rok staršie a samostatnejšie. Ako pripraviť detskú oslavu tak, aby ste na nič nezabudli, a aby všetko dobre dopadlo?

Čítať viac