Chystáte oslavu pre svoje dieťa? Poradíme vám, ako na to!

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Detské oslavy sú veľmi dôležitou súčasťou života našich detí. Sú to nezabudnuteľné okamihy, kedy si uvedomujeme, že sú opäť o rok staršie a samostatnejšie. Ako pripraviť detskú oslavu tak, aby ste na nič nezabudli, a aby všetko dobre dopadlo?V prvom rade je dôležité vybrať si miesto konania. Je len na vás či uprednostníte domáce prostredie alebo sa rozhodnete pre detskú reštauráciu či zábavné detské centrum. Možností je mnoho. Hlavné je však miesto konania detskej party prispôsobiť ročnému obdobiu a tiež počtu detí.

Pri výbere miesta na detskú oslavu, myslite tiež na to, že deti majú veľa energie a potrebujú sa hýbať. Nebudú len pekne sedieť a jesť, ale potrebujú aj nejaký priestor na hranie. Ideálne miesto na detskú oslavu je preto dom s veľkou záhradou, kde sa môžu deti do sýtosti vyblázniť.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Koľko hostí pozvať?

Počet pozvaných detí určite prispôsobte nielen svojmu rozpočtu, ale aj miestu konania a tomu, o koľko detí sa dokážete postarať tak, aby ste mali celý čas detskú oslavu pod kontrolou. Ak potrebujete pomoc s dozorom, pokojne si zavolajte detského animátora, klauna alebo poproste niektorú mamičku, ktorej dieťa príde na oslavu či nejakú zo svojich kamarátok. Ideálne je však pozvať 4 až 5 kamarátov (v prípade malých detí do 5 rokov).

Cieľová suma je takisto dôležitá

Pred oslavou je dobré poriadne si zvážiť koľko peňazí chcete do detskej oslavy investovať. Je potrebné tiež porozmýšľať nad tým, či budete vyrábať pozvánky a ozdoby doma a či sa rozhodnete upiecť sami tortu pre svoje dieťa. Tieto faktory samozrejme ovplyvnia potrebnú výšku financií. Aj keď sa možno na pečenie torty cítiť nemusíte, výrobu ozdôb a pozvánok by ste mohli zvládnuť aj s vašou ratolesťou. Nielenže sa zabaví, ale bude môcť aj rozvíjať svoju kreativitu a pochváliť sa kamarátom, ako s prípravou oslavy pomáhalo.

Aké menu sa bude podávať?

Zistite si poriadne vopred či majú pozvané deti nejaké intolerancie alebo alergie na jedlo a tomu prispôsobte aj jedlo. Deti sa asi najviac potešia jednoduchému menu, a to sú kuracie nugetky s hranolkami a kečupom. Nie každý rodič sa asi poteší tejto fast food strave, ale na detskej oslave si predsa môžu aj deti dovoliť malé stravovacie prehrešky. Navyše, ak kuracie nugetky urobíte sami, bez toho, aby ste ich kupovali ako polotovar, nebude to až také zlé. Zdravšou variantou detského menu môžu byť rôzne domáce pomazánky, z ktorých môžete urobiť jednohubky. Okrem toho sa deti určite potešia palacinkám, pudingu alebo zmrzline. Nezabudnite ani na ovocné misy.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pozor na oriešky a tvrdé cukríky!

Oriešky, chipsy alebo tvrdé cukríky odporúčam z detskej oslavy radšej úplne vynechať. Môže sa totiž stať, že deťom zabehnú a začnú sa vám dusiť. Prípadne sa môžu začať zabávať spôsobom, že si začnú oriešky alebo cukríky pchať do nosa a stačí chvíľa nepozornosti a nešťastie je na svete. Namiesto tvrdých chrumiek skúste klasické kukuričné mäkké chrumky, s ktorými môže byť naozaj zábava.

Program musí zaujať

V neposlednom rade je dôležité pripraviť pre deti atraktívny program. Určite neočakávajte, že sa deti zabavia sami. Ak by boli len dve, je to dosť možné, ale ak ich bude viac, bude potrebné ich pozornosť nasmerovať správnym smerom, aby ste predišli rôznym konfliktom či bitkám. Zábavnou hrou môže pre nich byť ochutnávanie rôznych druhov jedla so zaviazanými očami, alebo hra na slepú babu či schovávačky. Populárne je tiež najmä medzi dievčatami maľovanie na tvár. Ak sú deti pohybovo zdatné, zabaviť sa môžu aj pri Twisteri. Ide o známu hru, pri ktorej treba ruky a nohy umiestňovať na rôzne farebné kruhy podľa pokynov rozprávača. Menšie deti môže skvele zabaviť aj kúzelník či šašo.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

A čo výzdoba?

Zabudnite na drahé obrusy a radšej kúpte jeden poriadny igelitový alebo papierový, ktorý môžete po použití ihneď vyhodiť. Dobrou voľbou sú tiež papierové poháre a taniere, vďaka ktorým bude upratovanie po oslave úplná hračka. Nezabudnite poháre rozlíšiť buď farebne alebo rôznymi symbolmi (napr. také ako majú deti na svojich škôlkárskych skrinkách).

Zábava s balónmi nesmie chýbať

Dôležitou súčasťou detskej oslavy sú bezpochyby balóny. Nakúpte rôzne farby a veľkosti, tak aby ich bolo dosť. Girlandy alebo rôzne papierové nápisy či konfety si môžete spolu s deťmi vyrobiť aj sami. Budú z nich mať určite väčšiu radosť ako z tých kúpených.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Ako zvládnuť krízové situácie?

Veľa detí v dome alebo byte automaticky znamená aj chaos a neporiadok. Nepodľahnite však negatívnym pocitom a skúste všetko vyriešiť s pokojom a s nadhľadom. Ak máte pocit, že veľa cudzích detí nezvládnete, zavolajte si na pomoc kamarátku alebo dievča zo susedstva, ktoré má vzťah k deťom.

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Všetci sme sa nečakane ocitli v situácii, kedy sme nútení viac času ako sme boli zvyknutí, tráviť doma. Už niektorí dospelí majú problém vydržať doma sami so sebou, no o to horšie je to v domácnosti s malými deťmi. O to viac, ak s nimi musíte väčšinu času tráviť v byte. Viete, ako ich zabaviť tak, aby vám všetkým v tomto novom, pre rodiny náročnom období ,,nenarástli rohy”?

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Čerstvý vzduch prospieva dospelým, ale i malým deťom. Bábätkám sa potom lepšie spinká a majú aj väčšiu chuť do jedla. Preto odborníci odporúčajú časté prechádzky. Lámete si hlavu nad tým, že sa Vaše dieťatko narodilo v zime a vonku sú mínusové teploty? Potom musíte oveľa viac dbať na vhodné obliekanie. S našimi tipmi to ale hravo zvládnete

Čítať viac