Ako správne obliekať bábätko na jeseň

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Jesenné počasie býva neraz ako na hojdačke. Ráno dokážu byť nulové teploty a poobede krásne teplo. V tomto období sa odporúča sledovať predpoveď počasia, ale aj aktuálnu situáciu vonku, aby ste svoje dieťa vedeli na vychádzku vhodne obliecť.Obliekanie bábätka v premenlivom počasí môže byť hračka

Ak je novorodeniatko zdravo donosené, môžeme sa s ním začať prechádzať už dva týždne po narodení. Väčším deťom môžete dopriať čerstvý vzduch každý deň. V oboch prípadoch je však podstatné prispôsobiť oblečenie počasiu. Poradíme Vám, ako na to.

Ako obliecť dieťa v premenlivom počasí

Malé deti ešte nemajú dostatočne vyvinutú termoreguláciu. Preto je dôležité obliekať ich podľa aktuálnej vonkajšej teploty, vlhkosti a plánovaných aktivít. Pri najmenších deťoch sa neľakajte, ak majú studené nohy a ruky. Nemusí to hneď znamenať, že im je zima. Práve naopak. Vzhľadom k stavbe detskej kože, prekrvenia a hĺbke tukovej vrstvy novorodenec ešte nevie regulovať telesnú teplotu. Dbajte na to, aby váš potomok neprechladol, no nezabúdajte, že sa nesmie ani potiť.

Užitočné rady pre obliekanie najmenších

Deti je vhodné obliecť do viacerých tenších vrstiev, snažte sa o to, aby mali na sebe o jednu vrstvu viac ako Vy. Myslite na to, či sa vaša ratolesť bude pohybovať, celú dobu sedieť či ležať v kočiari. Ak vaša dcérka či synček robia svoje prvé krôčiky, je dobré investovať do kvalitnej nepremokavej obuvi. Na každú prechádzku si nezabudnite pribaliť pršiplášť alebo dáždnik.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Na čo nezabudnú pri obliekaní svojich ratolestí

Základom oblečenia na jarné prechádzky sú body s dlhým rukávom, pančušky alebo ponožky. Samozrejme, nesmú chýbať obľúbené capačky, ktorých je na trhu neúrekom. Vášmu dieťatku nimi zabezpečíte nohu v kvalitnej obuvi a v pohodlí. Nasleduje tenšia mikina alebo svetrík. Prípadne bunda alebo overal. Dôležité je používať teplé ponožky a mať po ruke tenšie rukavičky a čiapku. Pokrývka hlavy je veľmi podstatná, pretože cez hlavu uniká takmer tretina telesného tepla.

Deti, ktoré sú už staršie, obliekame podobne ako dospelých. Vystačíte si s tielkom alebo bavlneným tričkom, ktoré má dlhý rukáv. Ani tu však netreba zabudnúť na pančuchy, nohavice, vetrovku a tenšiu čiapočku.

Pýtate sa, z akého materiálu by malo byť vyrobené to správne oblečenie? Neodporúča sa používať oblečenie so syntetických materiálov a umelých vlákien, ako sú napríklad nylón či polyester, ktoré môže byť následkom nepríjemného svrbenia. Najvhodnejším materiálom je bavlna. Bavlnené by malo byť prinajmenšom oblečenie, ktoré prichádza do priameho kontaktu s pokožkou.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Rady na záver

Detská pokožka sa počas vývinu mení a preto je potrebné dostatočne sa o ňu starať. Je veľmi citlivá na vonkajšie podnety. Ak ste vonku, nezakryté časti tváre vášho bábätka ošetrite krémom. V slnečných dňoch myslite na ochranu pred slnečným žiarením, používajte opaľovacie krémy.

Jeseň je ozaj obdobie, kedy majú rodičia s obliekaním najväčší problém. Ak sa však zariadite podľa vyššie uvedených tipov, určite to bude o niečo jednoduchšie. Pekné farby a motívy v kombinácii so správnym materiálom urobia z vášho drobčeka šťastné dieťatko.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pozrieť našu ponuku

 

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Všetci sme sa nečakane ocitli v situácii, kedy sme nútení viac času ako sme boli zvyknutí, tráviť doma. Už niektorí dospelí majú problém vydržať doma sami so sebou, no o to horšie je to v domácnosti s malými deťmi. O to viac, ak s nimi musíte väčšinu času tráviť v byte. Viete, ako ich zabaviť tak, aby vám všetkým v tomto novom, pre rodiny náročnom období ,,nenarástli rohy”?

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Čerstvý vzduch prospieva dospelým, ale i malým deťom. Bábätkám sa potom lepšie spinká a majú aj väčšiu chuť do jedla. Preto odborníci odporúčajú časté prechádzky. Lámete si hlavu nad tým, že sa Vaše dieťatko narodilo v zime a vonku sú mínusové teploty? Potom musíte oveľa viac dbať na vhodné obliekanie. S našimi tipmi to ale hravo zvládnete

Čítať viac