Ako správne obliecť bábätko

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Počasie býva niekedy nevyspytateľné. A to môže spôsobiť problém pri obliekaní, najmä u najmenších. Pozrite sa s nami na zásady, ktoré je potrebné dodržiavať pri obliekaní bábätiek.Obliekanie podľa cibuľového princípu

Bábätku by ste mali obliecť vždy o jednu vrstvu oblečenia viac ako sebe. Hlavne v zimných mesiacoch je potrebné kontrolovať, aby dieťatko neprechladlo. Na druhej strane však netreba podceňovať ani prehriatie. Napovie vám potenie vášho dieťatka. Prepotené kúsky odevu je potrebné vymeniť za suché.

Odporúča sa obliekať radšej viac tenších vrstiev ako jednu hrubú. Čim je dieťa staršie, tým je mobilnejšie a môže byť náročnejšie obliecť mu viac kusov odevu.

Zásady obliekania bábätiek v lete

Deti, ktoré nie sú na svete ešte ani mesiac, nemajú vyvinutú termoreguláciu. Preto je u nich dôležité zakryť celý povrch tela, to však stačí jednou vrstvou. V prípade vetra nezabudnite na čiapočku, keďže práve z hlavy uniká najviac tepla.

Vaša dcérka či synček budú v teplých dňoch rozkošní vo svetlých farbách. V kurze je hlavne biela. Ak sa trápite nad výberom materiálu, dobrou voľbou  je bavlna. Vyskúšať však môžete aj funkčné materiály.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Ak sa rozhodnete nosiť dieťatko v šatke, oblečte ho menej ako do kočíka, pretože pri nosení si vzájomne odovzdávate teplo.

Ako obliecť novorodenca v zime

V chladných dňoch oblečte bábätko do viacerých tenších vrstiev, bude sa vám ľahšie regulovať hrejivosť oblečenia odoberaním alebo pridávaním jednotlivých kúskov. Zaobstarajte si body, dupačky, mikinu a kombinézu. Dôležitá je tiež zimná čiapočka a nákrčník. Nezabudnite na pekný šál.

Pravidlá detského obliekania v jari a v jeseni

Jar a jeseň bývajú často nevyspytateľné. Iste to poznáte, chvíľu je veľmi teplo, onedlho začne pršať, prípadne snežiť. Aj v prípade, že začínajú teplejšie dni, používajte teplú prikrývku do kočiarika. V týchto dňoch je čiapočka nutnosťou. Samozrejme, môže byť už tenšia.

Ako obliecť drobca na spánok

Bábätko oblečte do celozapínacieho overalu, ktorý je na spanie najideálnejšou voľbou. Pre tých najmenších využite zavinovačku, ktorá dokáže obmedziť rozhadzovanie ručičkami.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

U bábätiek, ktoré majú menej ako pol roka, sa odporúčajú aj spacie vaky, ktoré udržiavajú drobca v teple, pretože sa nemôže odkopať.

Nepodceňujte výber veľkosti

Ak chcete zistiť veľkosť oblečenia bábätka, v prvom rade potrebuje vedieť jeho dĺžku. Väčšinou začína číslom 56.  V prípade, že sa vám drobec narodí predčasne alebo je len jednoducho menší, vhodné pre vás budú aj menšie veľkosti oblečenia. Pre vek 2-3 mesiace býva určená veľkosť 62, pre 4-6 mesiacov je to číslo 68. Ale pozor, v spomínanej veľkosti 56 nenakupujte veľa odevov, skôr je vhodné dokupovať podľa potreby.

Ako sa postarať o nožičky bábätiek?

Bábätká mávajú studené nožičky, preto netreba zabúdať na ponožky. Z praktického hľadiska je lepšie dávať ich na dupačky, nie pod ne. Ponožky totiž udržia ťapky od dupačiek na svojom mieste. V zime im môžete dať na nohy aj zateplené capačky, ktoré udržia nožičky bábätka v teplúčku.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Obliekanie novorodenca môže byť zo začiatku náročnejšie. Postupne si však zvyknete na to, čo a kedy obliecť. Pomôcť si môžete aj našimi zásadami. S nimi bude vaše bábätko v pohodlí.

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Obliekanie detí, najmä tých najmenších, je pre rodičov neraz ťažkou úlohou. Iste to poznáte, deti sa radšej vyzliekajú ako obliekajú. Niektorým dospelým však dôjde trpezlivosť a svojim ratolestiam pomáhajú s obliekaním až do školského veku. To však nie je v žiadnom prípade správne. V škôlke mu tým pádom musia pomáhať učiteľky. Vhodnejšie je preto naučiť deti samostatnosti. Pozrite sa spolu s nami, ako na to.

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Každý rodič sa určite teší na moment, keď jeho dieťa začne robiť prvé krôčiky. Preto je potrebné vopred myslieť na to, aké topánočky vybrať. Poradíme Vám, aké sú vhodné capačky či celoročné topánky pre vaše ratolesti.

Čítať viac