Tipy na vhodné detské capačky či topánočky

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Každý rodič sa určite teší na moment, keď jeho dieťa začne robiť prvé krôčiky. Preto je potrebné vopred myslieť na to, aké topánočky vybrať. Poradíme Vám, aké sú vhodné capačky či celoročné topánky pre vaše ratolesti.Prvé capačky

Je pravdou, že pre vývoj zdravej nožičky je chodenie naboso správne. To ale platí len v prípade nerovného povrchu, ako je napríklad tráva či koberec. Inak je vhodné, aby ste vášmu dieťatku obuli prvé capačky.

Jednou z výhod capačiek je ich mäkkosť. Vašej dcérke či synovi uľahčia prvé kroky a okrem toho slúžia ako ochrana pred poranením nohy. Veľmi obľúbené sú capačky so zvieracím motívom.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Ďalšie výhody capačiek

Nosenie capačiek je vhodné aj pre vývoj zdravého chodidla detí. Capačky s mäkkou podrážkou majú najbližšie k spomínanej chôdzi naboso. Vďaka poddajnej podrážke podporujú rozvoj koordinačných schopností a prirodzená masáž podstatných reflexných zón prospieva celému telu. Ďalším pozitívom je, že chodidlo sa v capačkách nepotí a nožičky sa udržiavajú v teple.

Ako vybrať prvé topánočky

V prípade, že je vaše dieťa pripravené chodiť aj po vonku, zvoľte tzv.celoročné topánočky. Tie majú dostatočne silnú podošvu, aby drobcovi nebolo chladno na nohy.

Pre dievčatá môžete kúpiť napríklad členkové topánky. Nič nepokazíte ani topánkami na suchý zips alebo pracku, ktoré dobre držia tvar nožičky.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Nezabudnite na ponožky

Záležať si dajte aj pri výbere ponožiek. Tých detských je na trhu neúrekom a tak si každý môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje. Deťom sa hodia ponožky s motívom zvieratiek, no radosť vedia urobiť aj pruhy. Ak sa bojíte, že Vašej ratolesti nebudú dobre držať, vyskúšajte držiaky na ponožky. Pomocou nich tento prípadný problém vyriešite.

Pri výbere topánok či capačiek pre vašich potomkov si teda dajte záležať. Samozrejme, aby sa dieťa cítilo dobre, musí byť obuv pekná i vkusná, no určite sa inšpirujte vyššie uvedenými radami. Nezabúdajte, prvá skúsenosť s obuvou je pre vaše ratolesti nesmierne dôležitá.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Pozrieť našu ponuku

 

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Všetci sme sa nečakane ocitli v situácii, kedy sme nútení viac času ako sme boli zvyknutí, tráviť doma. Už niektorí dospelí majú problém vydržať doma sami so sebou, no o to horšie je to v domácnosti s malými deťmi. O to viac, ak s nimi musíte väčšinu času tráviť v byte. Viete, ako ich zabaviť tak, aby vám všetkým v tomto novom, pre rodiny náročnom období ,,nenarástli rohy”?

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Čerstvý vzduch prospieva dospelým, ale i malým deťom. Bábätkám sa potom lepšie spinká a majú aj väčšiu chuť do jedla. Preto odborníci odporúčajú časté prechádzky. Lámete si hlavu nad tým, že sa Vaše dieťatko narodilo v zime a vonku sú mínusové teploty? Potom musíte oveľa viac dbať na vhodné obliekanie. S našimi tipmi to ale hravo zvládnete

Čítať viac