Naučte deti obliekať sa samostatne

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Obliekanie detí, najmä tých najmenších, je pre rodičov neraz ťažkou úlohou. Iste to poznáte, deti sa radšej vyzliekajú ako obliekajú. Niektorým dospelým však dôjde trpezlivosť a svojim ratolestiam pomáhajú s obliekaním až do školského veku. To však nie je v žiadnom prípade správne. V škôlke mu tým pádom musia pomáhať učiteľky. Vhodnejšie je preto naučiť deti samostatnosti. Pozrite sa spolu s nami, ako na to.Kedy začať s učením

Deti sú rôzne. Niektoré zvládnu samostatné obliekanie sa už pred druhým rokom, iným to zas trvá o niečo dlhšie. Je však dobré, ak v materskej škole už dieťa nie je odkázané na pomoc učiteľov. Avšak všetko má svoj čas. Preto postupujte krok po kroku a všetko pomaly vysvetľujte.

Rub a líce nemusí byť náročné

Dievčatká i chlapci potrebujú vysvetliť, že každý kus oblečenia má rub a líce, okrem toho prednú i zadnú stranu. Možno sa to nezdá, ale na malé detičky je to veľa informácií. Samotné naučenie spomínaných poznatkov môže trvať aj niekoľko dní, no určite sa vyplatí. Ak si nie istý, či to vaša ratolesť správne pochopila, vyskúšajte ju. Niektoré kusy oblečenia schválne otočte naruby a počkajte, či si to všimne.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Začíname sa učiť obliekať nohavice

Práve nohavice sú v rámci obliekania najjednoduchšie. Dieťa rozozná rub a líc, zadnú a prednú stranu. Potom už len dostať nohavice tam, kam patria. Dobrou motiváciou je sledovať pri každom obliekaní čas. Vaša ratolesť sa bude tešiť, ak uvidí zakaždým zlepšenie.

Ako naučiť obliekať mikiny a tričká

Dobrou fintou je obliecť najprv ruky do rukávov a až potom pretiahnuť cez hlavu. Pre deti je to jednoznačne jednoduchší spôsob.

Obliecť si čiapočku či capačky nemusí byť náročne

Ani čiapočka či capačky nemusia predstavovať obrovský problém. Samozrejme, ak je čiapka celá rovnaká, je to o to náročnejšie. Pri pokrývkach hlavy, ktoré majú na prednej strane nejaký obrázok, je to o to jednoduchšie. Pri capačkách to môže byť o niečo náročnejšie. Tiež si však môžete pomôcť predným motívom. No, samozrejme, v prípade obuvi je dôležité v prvom rade rozpoznať pravú a ľavú nohu.

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko

Hry vedia s obliekaním pomôcť

Detičky milujú hry a tie vám môžu pomôcť aj pri ich obliekaní. Môžete teda vyskúšať staré známe – kto bude rýchlejší. Kto si skôr oblečie tepláky či spodné prádlo? Tričká, mikiny, bundy, ponožky a capačky sú tými najnáročnejšími kúskami oblečenia. Aby bolo obliekanie zábavnejšie, vyskúšajte rôzne básničky či riekanky.

Neponáhľajte sa

Myslite na to, že každé dieťa je iné. To, že synček Vašej susedky si už sám oblieka čiapku, neznamená, že ten Váš je horší. Tak ako dospelí, aj drobci sú rozdielni. A nezabúdajte – každý sa naučil obliekať a Vaša dcérka či synček nebude výnimkou.

Páčil sa Vám článok?


Prihláste sa u nás na odber noviniek a vždy budete mať najnovší článok ako prví. A navyše teraz rozdávame kupóny s 10% zľavou :)Ďalšie články:obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

S letným obdobím sa bezpochyby spája obdobie dovoleniek a rôznych výletov do prírody či k vode s našimi ratolesťami. Nielen my, ale aj oni si potrebujú na výlet niečo zbaliť. Doprajte im túto radosť s krásnym detským batohom.

Čítať viac

obuv topanky tenisky capacky papucky sandalky pre babatko
Napísané , autor:

Leto je v plnom prúde. Dni sú zaliate slnkom a teploty stále stúpajú. Práve preto je o to dôležitejší pitný režim, najmä u tých najmenších. Takéto horúčavy nie sú pre deti práve ideálne. Nedostatok tekutín môže spôsobiť bolesti hlavy, únavu, podráždenosť, ale aj problémy s obličkami. Neraz dochádza k dehydratácii. Podľa veku dieťaťa, zloženia jeho stravy i funkcie obličiek  je možné určiť, aký prísun vody je potrebný.

Čítať viac